Książka – „Kopia doskonała”

W zakładce o książkach planowałam pisać o książkach stricte podróżniczych. Ale tak wyszło, ze na pierwszy ogień pójdzie kryminał. Kryminał na blogu podróżniczym? Tak się składa, ze czytałam tę książkę podczas pobytu w Alzacji. I bardzo zainspirowała mnie ona do powrotu do Francji, tym razem w nieco inny rejon.

Ale po kolei. Kopia doskonała to moje pierwsze spotkanie z twórczością Małgorzaty Rogalskiej. Wiedziałam, ze ktoś taki istnieje i pisze, miałam ściągnięte jakieś książki ale zawsze coś innego było wyżej na liście pozycji do przeczytania. Aż na lotnisku w Warszawie przeglądając swoją wirtualna biblioteczkę uznałam ze kryminał to dobry pomysł na przedłużony weekend.

Bohaterką książki jest Dominika, młoda dziewczyna, która wyjeżdża do Lyonu, żeby… skopiować obraz. Jak łatwo się domyślić nie jest to działanie legalne i dziewczyna (nieświadomie) pakuje się w poważne kłopoty. Zagadkę kryminalną pomaga rozwiązać początkująca detektyw Celina Stefańska. Wraz z koleżanką Dominiki rusza do Lyonu. I tu zaczyna się to, co w tej książce najlepsze. Autorka prowadzi nas przez południowe regiony Francji. Pojawiają się miejsca takie jak Annecy, Doucier czy Perogues. I nie są to tylko nazwy miejscowości, w które autorka wplata akcję. Mamy w tej książce dokładne opisy wspomnianych miejsc, łącznie z największymi atrakcjami turystycznymi. Mimo iż żadnego z tych miejsc wcześniej nie znałam to w trakcie czytania książki byłam przekonana, że kiedyś muszę je odwiedzić. A jak później wklepałam te miejsca w google i zobaczyłam, że na obrazkach wygląda to jeszcze lepiej niż w sugestywnych opisach to jestem przekonana, że prędzej czy później tam pojadę. Podróżnicze inspiracje czają się wszędzie 😉

Dodam tylko, że książka na tyle mi się spodobała, że w tydzień po powrocie pochłonęłam całą serię książek z serii z Agatą Górską i Sławkiem Tomczykiem tej samej autorki. Te książki nikogo do podróży nie zainspirują ale są wciągające i bardzo polecam, zwłaszcza, że idzie jesień i wieczory będą coraz dłuższe, sprzyjające czytaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *