Loreta Bar – nowe piękne miejsce w sercu Warszawy

Pamiętacie MUS Bar & View w Poznaniu? Jeśli zastanawiacie się gdzie się wybrać na drinka w Warszawie to okazuje się, że stolica też ma swój fajny bar z widokiem. Wiadomo, że nie tak fajny jak nasz poznański 😉 ale też bardzo przyjemny.

Loreta Bar, bo o nim mowa, mieści się na 7. piętrze hotelu PURO, przy ul. Widok 9. Otwarty jest od godziny 12 w południe do 1 w nocy, codziennie.

Po wyjściu z windy wchodzimy do bardzo przyjemnego, stylowo urządzonego wnętrza ale celem wizyty była oczywiście część zewnętrzna, z której rozciąga się piękny widok na centrum miasta z Pałacem Kultury i Nauki na czele. Polecam przyjść przed zachodem słońca, żeby zobaczyć centrum Warszawy w dziennym świetle, podczas zachodu słońca i po zmroku gdy wszystko rozbłyskuje tysiącem światełek.

Miejsce mimo iż nowe to jest już bardzo popularne (niech żyje instagram :P) a sama część zewnętrzna jest stosunkowo mała więc nawet w poniedziałkowy wieczór ciężko jest o miejsce. Ja miałam szczęście, bo jak weszłam to akurat ktoś zwalniał stolik ale generalnie lepiej zrobić rezerwację, zwłaszcza na weekend.

Ale nie samymi widokami człowiek żyje. Po zajęciu miejsca w strategicznym punkcie czas otworzyć menu i coś wybrać. Lista drinków nie jest długa ale mamy do wyboru kilka autorskich kompozycji. Wszystkie drinki są w tej samej cenie – 29zł. Do mnie przemówił Upside Down i był to na tyle świetny wybór, że nie spróbowałam już nic innego. Gin, prosecco, rabarbar i granat. Jest orzeźwiający, lekki, musujący – idealny na letni wieczór.

Atmosfera jest swobodna, przyjemna, niezobowiązująca. No naprawdę niebywale przyjemnie spędziłam tam czas. Jedyny mini maleńki minusik – brak przekąsek. Żeby coś wszamać trzeba zjechać do restauracji na parter. Podobno też dobra ale nie sprawdzałam. Następnym razem! Bo do Loreta Baru na pewno powrócę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *