Barcelona – targi z jedzeniem. Nie tylko la Boqueria!

We wpisie o tym gdzie zjeść w Barcelonie pisałam o tym, że targi z jedzeniem nie ograniczają się do najpopularniejszej la Boquerii. Choć większość turystów odwiedza właśnie Boquerię i właściwie mnie to nie dziwi – Barcelona oferuje tyle atrakcji, że za pierwszym razem też wolałam iść do muzeum Picassa niż zwiedzać targi z jedzeniem 😉 Ale za drugim razem zwiedzałam Barcelonę inaczej i odwiedziłam wszystkie największe targi z jedzeniem. Dobra wiadomość jest taka, że wszystkie mieszczą się w pobliżu innych atrakcji turystycznych i jeśli zwiedzacie Barcelonę niespiesznie to do każdego możecie zajrzeć gdzieś przy okazji.

La Boqueria – la Rambla 91

Miało być nie tylko od la Boquerii ale jednak od niej muszę zacząć. La Boqueria to bez wątpienia najsłynniejszy targ z jedzeniem w Barcelonie położony tuż przy la Rambla – głównym deptaku Barcelony. La Boqueria jest najpopularniejszym targowiskiem w Barcelonie, odwiedzanym częściej przez turystów niż przez mieszkańców więc oczywiste jest, że ceny też są tu wyższe niż na innych targowiskach. Uwaga – na większości stoisk spadają tuż przed zamknięciem, czyli zazwyczaj koło 19. Godziny otwarcia targu la Boqueria to 8 – 20.30 od poniedziałku do soboty, w niedziele la Boqueria jest zamknięta.

Mimo wysokich cen i turystycznego charakteru tego miejsca Boquerię trzeba odwiedzić! Nie tylko na zakupy ale też na przykład na lampkę wina albo tapas w jednym ze znajdujących się tu barów. Bary znajdują się pomiędzy stoiskami z owocami i warzywami.

A co można kupić na targu la Boqueria? Przede wszystkim warzywa i owoce we wszystkich kolorach tęczy, hiszpańskie szybki jamon iberico, hiszpańskie sery i hiszpańskie słodycze – wśród nich najsłynniejszy nugat turron.

Mercat de la Barceloneta – Placa Poeta Bosca 1

Drugi targ z jedzeniem w Barcelonie znajduje się w dzielnicy Barceloneta, niedaleko plaży o tej samej nazwie. Jak się możecie domyślić na targu nadmorskim sprzedaje się (i kupuje!) głównie ryby i owoce morza. To targ zdecydowanie mniej turystyczny i czynny w godzinach targowych, a nie turystycznych 😉 Otwarty jest od poniedziałku do soboty od 7.30 do 14.00. Największy wybór ryb i owoców morza jest oczywiście od samego rana.

Mercat de la Barceloneta to nie tylko targ rybny i z owocami morza. Można tu kupić też warzywa, owoce czy hiszpańskie sery. Ceny niższe niż na la Boqueria.

Mercat de Santa Caterina – Av. de Francesc Cambó, 16

Jeden z najstarszych targów w Barcelonie w ostatnich latach przeszedł gruntowny remont. Tak jak pozostałe targi zamknięty jest w niedziele, w poniedziałki, środy i soboty otwarty jest od 7.30 do 15.30, we wtorki i czwartki do 20.30.

Tu także można kupić owoce, warzywa, szynki, sery, ryby i owoce morza. Pełen zakres specjalności z Barcelony 🙂

Mercat de la Concepcion – Calle d’Aragó, 313

Kolejne dobre miejsce na tanie zakupy jedzenia w Barcelonie. Od poniedziałku do soboty od 8 do 15 (w piątki do 20) można tu kupić wszystko czego dusza (głodna:P) zapragnie – kolorowe warzywa i owoce, owocki morza, sery, wino – jeśli chcecie sami sobie gotować w Barcelonie to zdecydowanie warto się tu wybrać na zakupy.

Mercat de Sant Antoni – Carrer del Comte d’Urgell 1

I ostatni z odwiedzonych przeze mnie targów – tym razem pod patronatem św. Antoniego 😉 Ten targ jest taki pośredni turystyczno-lokalny 😉 Można kupić świetne owoce morza – jak widzicie ostrygi i ośmiornice zachęcają do konsumpcji. Ale są też gotowe koktajle, miksy owocowe czy słodycze skrojone wprost pod turystyczne potrzeby. Sam budynek targu św. Antoniego jest piękny i warto go zobaczyć.

Jak widzicie targi z jedzeniem w Barcelonie to nie tylko la Boqueria. Zwiedzając inne zakątki miasta warto zajrzeć do tych mniej turystycznych marketów – zwłaszcza jeśli chcecie sobie sami gotować podczas wakacji w Barcelonie i szukacie super świeżych i pysznych produktów. Enjoy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *