Najpiękniejsza plaża Sardynii – Spiaggia la Pelosa – europejskie Malediwy (ewentualnie europejskie Karaiby)

Sardynia – wyspa słynąca z najpiękniejszych plaż w Europie. Wśród kilkudziesięciu pięknych jest jedna szczególnie piękna – najpiękniejsza plaża Sardynii – la Pelosa (z włoska Spiaggia la Pelosa).

Pelosę nazywa się często europejskimi Malediwami czy europejskimi Karaibami. Myślę, że patrząc na zdjęcia nikt nie ma wątpliwości, że te porównania nie są ani trochę na wyrost. Spiaggia la Pelosa to najpiękniejsza plaża Sardynii, którą koniecznie trzeba odwiedzić podczas wakacji na włoskiej wyspie.

La Pelosa to plaża, która wielokrotnie była wybierana najpiękniejszą plażą Sardynii – i nie ma się co dziwić. Woda jest tu błękitna jak na Malediwach, ciepła, płytka, a piasek biały jak mąka. Gdyby nie tłumy turystów to byłby to prawdziwy raj 😉

La Pelosa – jak się dostać z Alghero?

Na półwyspie Capo Falocone, na którym leży plaża la Pelosa są oczywiście hotele (drogie) i można spędzić tam całe wakacje na Sardynii. Jednak jeśli chcecie zwiedzać więcej to najlepszą bazą wypadową będzie Alghero. Dojazd z Alghero na plażę la Pelosa możliwy jest samochodem, autobusem lub statkiem.

Najtańszy sposób to autobus – z Alghero do la Pelosa kursuje Sardabus. Bilet w jedną stronę kosztuje 6 EUR – można kupić u kierowcy (płatność gotówką). Autobus zatrzymuje się kilkaset metrów od plaży la Pelosa – jest to jego ostatni przystanek, zresztą wszyscy, którzy jadą tym autobusem zmierzają właśnie na la Pelosę. Autobus kursuje też przez lotnisko więc na la Pelosę można dojechać bezpośrednio z lotniska w Alghero.

Spiaggia l’Ancora

Najpiękniejsze plaże północnej Sardynii to nie tylko la Pelosa. Tuż przy przystanku gdzie zatrzymuje się autobus znajduje się malutka (i zatłoczona, jak wszystkie) plaża l’Ancora. Koło niej znajduje się nabrzeże klubu jachtowego. Wynajem jachtów na Sardynii jest bardzo popularny. Znajduje się tu też restauracja Ancora.

Forrazzu

Z kolei już za plażą la Pelosa znajduje się mała plaża Forrazzu – dokładnie naprzeciwko niej znajduje się mała wysepka z wieżą – Torre della Pelosa. Jeden z bardziej znanych pocztówkowych widoków Sardynii.

Z tej plaży polecam podejść pod górę (w stronę parkingu) na punkt widokowy – można zobaczyć ten turbo błękit i biały piasek z góry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *